31 tydzień ciąży

31 tydzień ciąży - moje odczucia

Ten tydzień ciąży okazał się całkiem przyjemny. Dużo odpoczywałam. Jednak, że moje problemy szyjkowe dalej nie przeszły, będę skazana na założenie krążka. Sama czuje po sobie, że dalej jest coś nie tak. Bóle podczas dłuższego stania orazchodzenia. Kłucie szyjki. Także zaciskam nogi i odpoczywam ile wlezie a przy okazji pożeram kolejne książki ;)


Co dzieje się z dzieckiem?

Tak naprawdę u mnie bez zmian. Ruchy czuje wyjątkowo dobrze. Szczególnie pięty po żebrami. Czkawka odczuwana w dole brzucha jest przynajmniej raz dziennie. Maluch ostro daje mi znać, że niedługo się zobaczymy.Co u mamy? 

Zaczęłam słuchać nagrań związanych z hipnoporodem. Tym razem mam jeszcze trochę czasu i mogę spokojnie zrealizować cały program na spokojnie. W poprzedniej ciąży było to w trybie przyspieszonym. 
Planuję też poród w wodzie. Rozmawiałam już z położoną i jeśli wyniki będą prawidłowy nic nie stoi na przeszkodzie aby Maluch został "widniaczkiem".
Chyba czas spakować torbę co? :) kompletnie nie mam do tego głowy i co tydzień obiecuję sobie, że teraz to już na 100% się spakuje. Co w moim przypadku powinnamtym bardziej zrobić. No ale w następnym tygodniu na pewno to zrobię ;)
3 komentarze:

  1. Spakuj się, spakuj :) nie znasz dnia i godziny hehe. U nas było nagle, ok 10 dni przed terminem, spakowana walizka to podstawa. Chłop nie ogarnie pakowania walizki na taką okazję a bez sensu później się denerwować, że nie ma tego i tamtego. Trzymamy kciuki!

    OdpowiedzUsuń
  2. tak czas na pakowanie! I dużo siły życze!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Mammamisia , Blogger